Ми вирішили сьогодні поговорити про фітіль. Бувають випадки коли зі свічечки підіймається кіптява. В наших насипних свічках така ситуація також можлива при порушенні інструкції з використання.
Для розуміння процесу з’ясуємо як працює фітільок. Він працює як насос, доставляє розтоплений віск до зони горіння свічки. Як відомо хлопок, деревина змочуться рідиною, за рахунок такого ефекту розтоплений віск підіймається по фітілю, бавовняному або дерев’яному. Мистецтво зробити классну свічечку – зробити так, щоб наш насос у зону горіння подавав оптимальну кількість воску. Протягом різних етапів горіння свічка спалює різну кількість воску, тому вибір фітілька – одна з найважливіших задач.
У інструкції до наших насипних свічок ми рекомендуємо ставити фітіль у віск, залишаючи на поверхні 3-4 мм. Так розраховано для ідеального горіння, плавного початку і яскравого розкриття горіння без копоті. Якщо Ваша свічечка горить не яскраво – занадто сильно занурений фітіль, маленька частинка фітіля не може забезпечити подачу достатньої кількості воску у зону горіння. Якщо бачите кіптяву – фітіля залишили забагато, воску подається більше, ніж потрібно, полум’я підіймається вище, зривається дим. Немає необхідності гасити свічку, краще взяти ножиці і зрізати 2 – 3 мм фітіля, що горить.
Дерев’яний фітіль працює аналогічно, але йому важче почати горіння. Бавовняний фітіль вже просочений спеціальним составом, який йому допомагає розтопити трошки воску і горіти. Деревина такого немає, тому при запалюванні дерев’яного фітіля ми рекомендуємо взяти запальничку і потримати подовше полум’я навколо фітіля, після розтоплення воску, запальничку прибираємо, фітіль далі може качати віск самостійно.
Для наших пенькових свічок висота фітілька вже підібрана ідеально, горіння буде чудовим, не забувайте тількі підрізати фітільок перед кожним наступним використанням на 2 мм.